ФОТО+ВИДЕО: Пике ли е, Болт ли е !?

Во рамките од реванш натпреварот во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Барселона успеа на Камп Ноу да го совлада француски Лион со високи 5-1. Она за кое зборува денес фудбалскиот свет е четтвртиот гол на Барселона, кој беше дело на дефанзивецот Џерард Пике. Имено, Пике успеа да го претрча целиот терен за 12 секунди и притоа да постигне гол.

Како тоа навистина изгледа, погледнете го и на следново видео:

Tags