Иско како нов трансфер на Реал Мадрид, нови сили со Зидан

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско, е цела сезона на излезни врати од Сантијаго Бернабеу откако имаше неколку согласувања со сега поранешниот тренер Солари.

Меѓутоа, со неодамнешното отпуштање на Солари и враќањето на Зинедин Зидан, 26-годишниот би можел да остане. И покрај тоа што бил поврзан со Арсенал, Челзи, Манчестер Јунајтед и Ливерпул, Иско зборувал на настанот на Адидас и имал позитивен став за неговата иднина во Реал Мадрид.

Сите го знаеме [Зидан]. Како играч во Мадрид беше импресивен. Како тренер тој освои сè. Тоа е добра вест за сите што се враќа во Мадрид.

Се враќа во еден комплициран период на Реал Мадрид што заслужува почит. Се надевам дека тој може да нè стави на патот до победа.

Мадрид ги има највисоките барања. Ние сме должни да го освоиме секој трофеј. Иако ова не беше наша година, имаме доверба дека ќе се вратиме посилни од било кога. Историјата на клубот не тера да се вратиме на шампионските патеки.

Tags