Извлечени двојките за 1/4 финалните натпревари во Лигата на Шампионите

Денес во Нион со почеток од 12:00 ч. се одржа ждрепката за 1/4 финалните натпревари во Лигата на Шампионите.

Ајакс – Јувентус

Ливерпул – Порто

Тотенхем – Манчестер Сити

Барселона – Манчестер Јунајтед

За првпат после неколку години, во Лигата на Шампионите се знае и како екипите вркствуваат понатаму во 1/2 финалните натпревари.

Тотенхем/Манчестер Сити – Ајакс/Јувентус

Барслеона/Манчестер Јунајтед – Ливерпул/ПортоTags