Летаа тупаници – Крис и Ибака се бореа во Кливленд (ВИДЕО)

12/03/2019 » КОШАРКА

Кошаркарите на Кливленд неочекувано го совладаа Торонто 126: 101, а колку фрустрирани беа играчите на Репторс се гледа од настаните на теренот, исто така, покажа реакцијата на Серж Ибака во последните моменти од третата четвртина.

После дуелот со Маркиз Крис, шпанскиот играч заврши на подот, а потоа почна физички да се справи со играчот на Кавс.

Судиите ги испратиле играчите во соблекувалната, и јасно е дека Крис и Ибака очекуваат суспензија и парични казни.

Кошаркарот на Репторс физички се пресмета со своите противници по третпат оваа сезона (Робин Лопез, Џејмс Џонсон) и, поради повторениот прекршок, веројатно ќе биде суспендиран три до пет мечеви. Цената за секој пропуштен натпревар ќе биде 149.000 долари.

Tags