Можните старни единаесет за Барселона и Лион

Вечерва во рамките од 1/8 финалито во Лигата на Шампионите, во реванш натпревар на Камп Ноу, натпревар за пласман во 1/4 финалето ќе одиграат Барселона и Лион.

Резултатот од првиот натпревар е онај најнепопуларниот 0:0, со што носи дополнутелни возбодување на вечерашниот натпревар.

Редакцијата на ТИП, ви ги претставува можните старни единаесет на Барселона и Лион. Кај Барселона поради ситна повреда од старните единаесет се очекува Валверде да го истостави Дембеле, а на негово место од првата минута да започне Кутињо. Додека пак Лион не се соочува со никакви проблеми, па така Бруно Генесио се очекува да истрча со најсилниот состав.

Tags