Browsing the "Barcelona" ТАГОВИ
March 14, 2019 - 0 Comments

Во рамките од реванш натпреварот во 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Барселона успеа на Камп Ноу да го совлада француски Лион со високи 5-1. Она за кое зборува денес фудбалскиот свет е четтвртиот гол...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Екипата на Барселона, со висока победа од 5-1 успеа да го совлада Лион и да се пласира во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите. Најпрво Меси во 19 минута со прекрасна паненка од пенал донесе...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Вечерва во рамките од 1/8 финалито во Лигата на Шампионите, во реванш натпревар на Камп Ноу, натпревар за пласман во 1/4 финалето ќе одиграат Барселона и Лион. Резултатот од првиот натпревар е онај најнепопуларниот 0:0,...

Повеќе
March 13, 2019 - 0 Comments

Во рамките од реванш 1/8 финалниот натпреварот во Лигата на Шампионите, еден од последните два натпревари ќе се одигра на стадионот на Барселона ,,Камп Ноу”, а каталонците ќе го пречекаат француски Лион. На првиот натпревар...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Во текот на вчерашниот ден, шпанскиот фудбалски гигант Барселона имаше клубска, на која присуствуваа машкиот, но и женскиот фудбалски клуб во кој настапува нашата најдобра фудбалерка Наташа Андонова. Андонова, не ја пропушти можноста да се...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Откако пред не така одамна, Барселона успеа да го обезбеди потписот на холанѓанецот Де Јонг, во кого каталонскиот тим гледа иднина и наследник на Иниеста, од Амстердам се посилни се гласините дека Барселона е пред...

Повеќе
March 5, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 1/8 финалните натпревари, денес на програмата е реванш натпреварот меѓу Реал Мадрид и Ајакс кој ќе се одигра на стадионот Сантиаго Бернабеу со почеток од 21:00 ч.Играчот од средниот ред, Френки Де...

Повеќе
February 24, 2019 - 0 Comments

Рутинска победа на Барселона во 13 коло во ракометната лига на шампиони, каталонци во домот на актуелниот шамион на Европа француски Монпејле, славеше со 28-36 (12:18). Со ова победа екипата на Барселона се зацврсти на...

Повеќе
February 20, 2019 - 0 Comments

Откако Барселона го одигра можеби најдобриот натпревар оваа сезона, со најмногу додавања, креирани шанси и шутеви на противничкиот гол, но безуспешно, за на крај сепак да остани најнепопуларниот резултат без голови 0:0, ова е фотографијата...

Повеќе
February 20, 2019 - 0 Comments

По наптреварот во кој Барселона му гостуваше на француски Лион, Џерард Пике кој е познат по многуте провокации кои ги упатува кон Мадрид, на прашање на новинари што мисли на одлуката на Флорентино Перез, дека...

Повеќе
March 25, 2018 - 0 Comments

Поранешниот капитен и сегашен директор во раководната структура на Барселона, Карлес Пујол вели дека не би го изненадило доколку поранешниот играч на Барселона, Нејмар биде ново летно засилување за лутиот и вечен ривал на “каталонците”,...

Повеќе
March 10, 2018 - 0 Comments

Екипа на Барселона потврди дека аргентинскиот суперстар Лионел Меси е избришан од составот на “каталонците“ кој е пријавен за гостувањето против тимот на Малага. Тој ќе го пропушти овој натпревар од лични причини....

Повеќе
March 6, 2018 - 0 Comments

Хектор Белерин минатото лето имаше шанса да го напушти Арсенал, но тренерот на екипата, Арсен Венгер успеа да го убеди да остане на „Емирати“....

Повеќе
March 5, 2018 - 0 Comments

Екипата на Барселона на својот стадион “Камп Ноу” го победи Атлетико Мадрид во натпревар кој беше одлучувачки за освојување на титулата во Примера оваа сезона....

Повеќе
February 20, 2018 - 0 Comments

Челзи и Барселона одиграа без победник 1-1 во првиот осминафинален натпревар одигран во Лондон на”Стенфорд Бриџ”....

Повеќе
October 19, 2017 - 0 Comments

Момент за историјата на “Спортскиот клуб” Барселона која е прва во сите спортови. Поточно, сите делови на клубот моментално водат во своите лиги, што никогаш не се случило во историјата. Машкиот фудбалски е лидер во...

Повеќе