Browsing the "пујол" ТАГОВИ
March 25, 2018 - 0 Comments

Поранешниот капитен и сегашен директор во раководната структура на Барселона, Карлес Пујол вели дека не би го изненадило доколку поранешниот играч на Барселона, Нејмар биде ново летно засилување за лутиот и вечен ривал на “каталонците”,...

Повеќе
January 5, 2015 - 0 Comments

На еден ист ден двапати шокирани фановите на Барселона, најпрвин спортскиот директор и своевремено легендарен голман Андони Зубизарета доби отказ, а потоа и долгогодишниот капитен Карлес Пујол објави дека го напушта клубот. Нешто чудно и...

Повеќе