Browsing the "real madrid" ТАГОВИ
March 13, 2019 - 0 Comments

Според неколку шпански медиуми, играчот од средниот ред на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ познат и како СМС, е трансфер цел на ново назначениот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан. Покрај интересот на Зидан за Мбапе, Нејмар,...

Повеќе
March 12, 2019 - 0 Comments

Враќањето на Зинедин Зидан во Реал Мадрид предизвика многу теории во пресрет на летниот трансфер. Со оглед на тоа како поминува сезоната за Лос Бланкос, ќе биде изненадување ако не му се даде тотална слобода...

Повеќе
March 11, 2019 - 0 Comments

Зинедин Зидан ќе биде назначе за тренер на Реал Мадрид, а попладнево Управнииот одбор на кралскиот клуб официјално ќе ја потврди веста, откако претходно ,,Jugones” ја објави информацијата, а ја потврди и ,,Marca”. Клубот одлучи...

Повеќе
March 5, 2019 - 0 Comments

Во рамките од 1/8 финалните натпревари, денес на програмата е реванш натпреварот меѓу Реал Мадрид и Ајакс кој ќе се одигра на стадионот Сантиаго Бернабеу со почеток од 21:00 ч.Играчот од средниот ред, Френки Де...

Повеќе
February 24, 2019 - 0 Comments

Иднината на Џејмс Родригез останува во рацете на Реал Мадрид, според претседателот на германскиот клуб Ули Хенес. Колумбискиот интернационалец Родригез импресионираше во неколку периоди како дел од неговиот договор од две години на Алијанц арената,...

Повеќе
February 24, 2019 - 0 Comments

Шпанската телевизиска програма, ТелеМадрид, изјавува дека изграчот на Реал Мадрид, Марсело инсистира на трансфер во летниот преоден рок. Бразилскиот бековски дефанзивец, наводно, се сретнал двапати со одговорните на клубот оваа недела за да разговара за...

Повеќе
February 20, 2019 - 0 Comments

По наптреварот во кој Барселона му гостуваше на француски Лион, Џерард Пике кој е познат по многуте провокации кои ги упатува кон Мадрид, на прашање на новинари што мисли на одлуката на Флорентино Перез, дека...

Повеќе
May 27, 2018 - 0 Comments

Реал Мадрид испиша историја откако стана прв клуб по формирањето на ЛШ што трета година по ред успеа да триумфира во елитното европско натпреварување. „Кралевите“ беа подобри од Ливерпул со резултат 3-1....

Повеќе
May 11, 2018 - 0 Comments

Се почести се пишувањата во весниците за можното заминување на ѕвездата на Ливерпул, Мо Салах....

Повеќе
May 9, 2018 - 0 Comments

Актуелниот европски првак, Реал Мадрид кој и оваа година има можност да ја одбрани европската титула со оглед на тоа дека ќе игра во финалето на Лигата на шампионите против тимот на Ливерпул, најавува големи...

Повеќе
May 8, 2018 - 0 Comments

Добри вести стигнуваат од Мадрид кога е во прашање повредата на Португалскиот ас, Кристијано Роналдо....

Повеќе
May 2, 2018 - 0 Comments

Реал Мадрид е првиот финалист во Лигата на шампионите, откако „кралевите“ во драматичен натпревар одиграа нерешено 2-2 на „Сантијаго Бернабеу“ против германски Баерн Минхен....

Повеќе
April 4, 2018 - 0 Comments

Реал Мадрид на гостувањето во Торино против италијанскиот шампион Јувентус, забележа убедлива победа од 3-0, а како и многупати до сега во главна улога беше кој друг ако не нивниот убедливо најдобар играч, Кристијано Роналдо,...

Повеќе
March 25, 2018 - 0 Comments

Поранешниот капитен и сегашен директор во раководната структура на Барселона, Карлес Пујол вели дека не би го изненадило доколку поранешниот играч на Барселона, Нејмар биде ново летно засилување за лутиот и вечен ривал на “каталонците”,...

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Comments

Реал Мадрид со импресивна игра го елиминараше ПСЖ од осминафиналето, јунак на натпреварот беше Кристијано Роналдо кој доминираше на натпреварот во Мадрид, а постигна погодок и на вчерашната пресметка во Париз....

Повеќе
March 7, 2018 - 0 Comments

Европскиот и светски првак Реал Мадрид уште еднаш покажа дека оваа екипа игра извонредно во елитното натпреварување Лигата на шампиони, за што доволноговори податокот дека две години по ред го освојуваат ова натпреварување....

Повеќе