Browsing the "real" ТАГОВИ
March 25, 2018 - 0 Comments

Поранешниот капитен и сегашен директор во раководната структура на Барселона, Карлес Пујол вели дека не би го изненадило доколку поранешниот играч на Барселона, Нејмар биде ново летно засилување за лутиот и вечен ривал на “каталонците”,...

Повеќе
February 2, 2016 - 0 Comments

Феноменалниот бразилец Роналдињо, кој го носеше дресот на Барселона од 2003 до 2008 година, каде на 145 настапи постигна 70 гола. Изјави дека Барселона во монетов е класа над “Кралевите”, дека неговиот сонародник Нејмар ќе...

Повеќе
February 1, 2016 - 0 Comments

Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид и поранешен бразилски фудбалски репрезентативец, Роберто Карлос започна со работа во младинскиот тим на “кралевите”, соопшти весникот “Марка”. Карлос играше во Реал Мадрид во периодот од 1996 до 2007 година...

Повеќе
January 25, 2016 - 0 Comments

Таткото на напаѓачот Андреја Живковиќ од Партизан изјави дека ги одбил “Реаловите” 15 милиони евра за неговиот син,бидејќи сакале веднаш да го испратат на позајмица. Јовица Живковиќ го обвини Партизан дека “води кампања против” неговиот...

Повеќе
January 25, 2016 - 0 Comments

Перес го избркал Бенитез поради продажбата на дресовите. Не резултатите, туку продажбата на дресовите, е главната причина за ослободувањето на тренерот Рафаел Бенитез од Реал Мадрид, тврди Daily Mail. Според тврдењето на медиумот, преттседателот на...

Повеќе
January 23, 2016 - 0 Comments

Зинедин Зидан не сака да избрзува во купувањето на нови играчи оваа зима. И покрај казната од ФИФА, забрана за трансфери во наредните два периода, шефот на стручниот штаб наРеал Мадрид е сигурен во својте...

Повеќе
January 22, 2016 - 0 Comments

Отфрлена најавата дека Реал Мадрид е подготвен да го купи Нејмар. Во последниве денови, имаше гласини дека Бразилецот дури и се состанал со челниците на Реал Мадрид во Цирих пред церемонијата на доделувањето на Златната...

Повеќе
January 21, 2016 - 0 Comments

Кошаркарите на Кубан Краснодар славеа победа над грчки Панатанаикос 76-68. Ова е веќе третиот пораз на ПАО и се чини дека плеи-офот е недостижен. Додека русите остануваат со сигурност на втората позиција и после ова...

Повеќе
January 21, 2016 - 0 Comments

Ова најверојатно е обид да се забрза потпишувањето на новиот договор со Барселона, но, исто така, Нејмар да се избори и за подобри услови во новиот договор. Кога станува збор за трите најголеми ѕвезди на...

Повеќе
January 17, 2016 - 0 Comments

Шпанскиот гигант Реал Мадрид го обнови  интересот за левиот бек на Волфсбург Рикардо Родригез, тврди “AS”. Како што е познато, “кралевите” од шпанската престолнина беа казнети со забрана за купување нови играчи во наредните два...

Повеќе
February 17, 2015 - 0 Comments

Шпанскиот фудбалски клуб на Реал Мадрид не успеа да се пласира во четвртфиналето од младинската Лига на шампионите, за играчи до 19. години. И покрај тоа што беше на “Алфредо ди Стефано“ во Мадрид, Реал...

Повеќе
February 17, 2015 - 0 Comments

Како што пренесува “Експрес“, англискиот фудбалски премиерлигаш е подготвен да понуди сума од 25. милиони фунти за одбранбениот играч на Реал Мадрид. Веќе одреден период менаџерот Луј Ван Гал е во потрага по нов централен...

Повеќе
February 17, 2015 - 0 Comments

Бундеслигашот не брилјира оваа сезона на домашен терен, совладани од Челзи со 5:0, ремизираа со Марибор (1:1), а Спортинг го победија со 4:3 со гол во судиското надополнување. Иста фаза од фудбалската Лига на шампионите,...

Повеќе
February 17, 2015 - 0 Comments

Жозе Мурињо смета дека шпанскиот и германскиот фудбалски гигант не се фаворити за освојување на трофејот во Лигата на шампионите. Иако многумина велат дека овие два клуба имаат најголеми шанси да се искачат на врвот,...

Повеќе
February 13, 2015 - 0 Comments

Примера Реал Мадрид-Депортиво Ла Коруња Што можеме да очекуваме од Депортиво во Мадрид? Скоро ништо, ако се суди според првиот меѓусебен дуел оваа сезона, во Ла Коруња Реал славеше со огромни 8:2. Депортиво е најлошиот...

Повеќе
February 13, 2015 - 0 Comments

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Бразилецот Емерсон го советуваше младиот Французин Пол Погба да остане во торинскит клуб и не ја повтори неговата грешка со преселбата во Реал Мадрид. Емерсон во летото 2006. година после аферата...

Повеќе