Browsing the "transfer" ТАГОВИ
March 25, 2018 - 0 Comments

Поранешниот капитен и сегашен директор во раководната структура на Барселона, Карлес Пујол вели дека не би го изненадило доколку поранешниот играч на Барселона, Нејмар биде ново летно засилување за лутиот и вечен ривал на “каталонците”,...

Повеќе
March 20, 2018 - 0 Comments

Најдобриот фудбалер за изминатата година и петкратен носител на Златната топка, Кристијано Роналдо, според последните најави ја разгледува можноста за заминување од “кралскиот” клуб и за преселба на Блискиот исток со цел кариерата да ја...

Повеќе
February 1, 2017 - 0 Comments

Трансфер прозорецот во јануари е завршен за оние од најсилните лиги – Италија, Франција, Шпанија, Англија и Германија. Сепак, постојат земји во кои зимскиот преоден рок ќе трае до средината на февруари. Меѓу овие земји...

Повеќе
January 31, 2017 - 0 Comments

23:56 Зенит го доведе српскиот дефанзивец Вукашин Јовановиќ од Бордо 23:53 Рајо Валекано се засили со украинскиот репрезентативец Роман Зозуља. Напаѓачот доаѓа на изнајмување од Бетис 23:48 Дефанзивецот на Рубин Крис Мавинга кој од есен...

Повеќе
September 2, 2016 - 0 Comments

Агентот на репрезентативецот на Хрватска, Марсело брозовиќ потврди дека најголмиот интерес во летниот период бил од екипите на Јувентус и Челзи. Сепак и покрај интересот Брозовиќ остана во Милано, и поради тоа е многу среќен....

Повеќе
September 1, 2016 - 0 Comments

Последниот ден од летниот трансфер прозорец донесе неочекувани трансфер бомби, Давид Луиз се врати во Челзи, Валенсија доведе двајца големи стопери – Мангала и Гарај, Сисоко заврши во Тотенхем, сите знаеме што се случи благодарение...

Повеќе
August 31, 2016 - 0 Comments

– ОФИЦИЈАЛНО: Челзи во последен момент го врати Давид Луиз. Повеќе ТУКА – ОФИЦИЈАЛНО: Уште еден трансфер во последен момент. Хал Робсон Кану како слободен играч потпиша двегодишен договор со ВБА. – Ништо од Трансферот!...

Повеќе
August 30, 2016 - 0 Comments

– Лестер и Спортинг се најдоа на половина пат! Португалците се во потрага по 40 милиони евра за Ислам Слимани, англичаните нудат десет помалку, но најверојатно ќе платат 35 милиони европски банкноти. – Нови вести...

Повеќе
August 29, 2016 - 0 Comments

– Џермејн Ленс си оди од Сандерленд! Само една година по доаѓањето од Динамо Киев, холандскиот напаѓач ќе замине во Турција. Тој ќе се пресели во Фенербахче. – Залудно Адриен Силва ги тераше лидерите на...

Повеќе
August 28, 2016 - 0 Comments

– Тотенхем ќе се обиде овој трансфер прозорец да го заврши со Иско од Реал Мадрид! Понудата веќе е спремна. – Нова вест од Вест Бромвич Албион! Екипата се согласи да плати 13 милиони фунти...

Повеќе
August 26, 2016 - 0 Comments

– Официјално!  Вулверхемптон го донесе Пол Гладон од Хераклес Алмело. – Нек Нејмехен донесе засилување од Ливерпул, а тоа е 19-годишниот напаѓач Таиву Авоњи. Тој ќе игра за холанѓаните на заем. – Тренерот на Наполи...

Повеќе
August 25, 2016 - 0 Comments

– Официјално: Дефанзивецот на Трабзон Даглас пристигна вечерва во спортинг од Лисабон со кој треба да потпише повеќегодишен договор за трансфер од 1,3 милиони евра. – Младиот крилен напаѓач на Дортмунд Кристијан Пулишиќ е подготвен...

Повеќе
August 25, 2016 - 0 Comments

Денис Прает (Белгија) Од: Андерлехт Во: Сампдорија Трансфер вредност: 10 милиони евра   .@dennispraet You're already looking good in our colours. Can't wait to see you in action! pic.twitter.com/UdXzDRqh1L — Sampdoria English (@sampdoria_en) August 24,...

Повеќе
August 24, 2016 - 0 Comments

– Официјално – Габриел Обертан и Иво Иличевиќ се нови засилувања за Анжи! Французинот потпиша две години, а три-годишен договор потпиша хрватот. И двајцата доаѓаат како слободни агенти, – Мунир Ел Хадади, ќе се пресели...

Повеќе
August 23, 2016 - 0 Comments

-Голманот на Барселона Клаудио Браво слета денес во Манчестер, каде во секој момент треба да ги започне завршните преговори, и да ги мине медицинските прегледи. – ОФИЦИЈАЛНО: Бразилецот Данте е претставен денес како нов играч...

Повеќе
August 22, 2016 - 0 Comments

– Официјално: Аргентинскиот одбранбен играч Нико Парехо го продолжи договорот со Севиља до 2019 година. – Лацио ќе се обиде да го доведе Џонатан Виеира од Лас Палмас.   – Официјално: Пескара се засили од...

Повеќе