Вардар со триумф патува на Ф4 во СЕХА-лигата

Во последниот натпревар од регуларниот дел на СЕХА лигата, ракометатите на Вардар , во Љубишки го совладаа тимот на Извиѓач со 28:31 (10:16).

Парондо на овај натпревар не сметаше на своите најдобри ракометари и ги одмараше за она што допрва предстои пред Вардар. Противник на Вардар за Ф4 турнирот во СЕХА лигата кој оваа сезона ќе се одржи во Брест на 2 и 3 Април, ќе го дозна откако ќе се комплетира целото коло, односно денес и утре ќе се одиграа преостантите три натпревари.

Најефикасни на натпреварот за Вардар беа Марти Поповски со 9 постигнати голови, потоа следуваа Кисељев, Шишкарев и Кукуловски со по 4 постигнати голови.

Tags