ВИДЕО: Јовиќ со прекрасен гол пред очите на скаутите од Барселона

Во реванш натпреварите од 1/8 финалето во Лига Европа, на Џузепе Меаца Интер го пречекува германскиот бундеслигаш Антрајхт Франкфурт.

По првите 45 минути, екипата на Спалети се наоѓа во негатива од 0:1, откако првиот натпревар заврши без победник 0:0, Интер нема друг избор освен да оди на комплетен пресврт во второто полувреме.

Голот за екипата на Антрајхт Франкфурт беше дело на Јовиќ, кој пак токму вечерва во живо е следен од скаутинг тимот на Барселона, предводен од Ерик Абидал.

Tags