ЧИСТКА ВО РК ПЕЛИСТЕР, СИЛЈАН МИЦЕВСКИ ЗАПОЧНУВА ДА ГРАДИ ЕВРОПСКИ ПЕЛИСТЕР !

Сопственикот на Рк Пелистер, господинот Силјан Мицевски деновиве деновиве направи чистка, а од клубот си заминаа Јуравлиов, Филиќ, голманот Вакарук, Ракочевиќ. Од странските засилувања во изминатата сезона, во клубот сигурно остануваат Басараб и голманот Крис Нкунгуа. Како што дознаваме, Силјан Мицевски им ветил на луѓе што се блиски до него дека во рок од две до три години Пелистер ќе ги достигне Вардар и Металург.


Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *