РК ПЕЛИСТЕР ГО ДОБИ ПРВИОТ ПРОТИВНИК ВО ЧЕЛИНЏ КУПОТ !

Ждрепката која започна во 11 часот за Челинџ купот за сезона 2014/2015 за битолски Пелистер не беше лоша. Пелистер во првото коло од Челинџ купот за противник ја доби екипата на Дукла Преха од Чешка. Првиот натпревар се игра во Чешка, додека реваншот се игра во Битола.


Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *