(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА С.С МЛАДОСТ ВО БИТОЛА, НЕКОГАШЕН ЕВРОПСКИ РАКОМЕТЕН ЦЕНТАР !

Тоа што не се градат или одржуваат спортските објекти во Битола, не натера да ја посетиме и фотографираме спортската сала Младост во Битола. Ако порано С.С Младост беше европски ракометен центар, каде што паѓале многу европски екипи, каде што конзулот беше долу на теренот пред стално преполната сала како знак за тоа што ќе ги чека противниците во конзулскиот пекол, сега овај објект секојдневно се распаѓа, а Пелистер по неколку години неиграње во европските купови оваа година се избори за тоа, но останува прашањето дали спортската сала Младост ќе добије право да биди домaќин на европски натпревар. Во продолжение ви го претставуваме надворешниот и внатрешниот лик на спортската сала Младост во Битола:


Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *