ЛАЗАРОВ КАНДИДАТ ЗА ЕКС-ЈУ ИГРАЧ НА СЕЗОНАТА

by

in

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров е номиниран за играч на сезоната од просторите на бившата Југославија во изборот на специјализираниот ракометен портал “Балкан Хандбал“.

Ракометарот на Барселона е во друштво на Домагој Дувњак од Хамбург, кој го освои ова признание минатата година, Ренато Сулиќ од Веспрем, Марко Вујин од Кил и Момир Илиќ кој беше најдобар стрелец во Лигата на шампионите со Веспрем.

За нашиот репрезентативец можете да гласате тука


Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *