ЕКСЛУЗИВНО: ГОЛМАНОТ И КРИЛОТО НА РК ПЕЛИСТЕР ЗАИГРАА НА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР !

Екипата на Tip.com.mk екслузивно дознава дека првиот голман на Рк Пелистер Ванислав Вакарук и левото крило Артиом Журавлиов заиграа на фудбалски натпревар во општинската лига во Битола. Имено двајцата интернациолналци во редовите на Пелистер, одигра првенствен натпревар за екипата на Јени Мале од Битола. Голманот на Рк Пелистер се најде во нападот и одигра 90 минута, додека неговиот колега Артиом настапи во второто полувреме од натпреварот како десен бек за екипата на Јени Мале. Мора се признае дека покрај ракомет, одлично се снаоѓаат и во фудбалот.


Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *