ПРЕТСТАВЕНИ МОЈСОСКИ И ЧАВОР, ДОАЃААТ МИСОСКИ И ПЕЦАКОВСКИ !

Одкако еден ден претходно беше постигнат договор со Златко Мојсоски, денес Пелистер се засили со младиот десен бек, црногорецот Стефан Чавор. Чавор денес пристигна во Битола, а веднаш се запозна со своите нови колеги. Во текот на наредните неколку денови се очекува постигнување договор со искусниот голман Петар Мисоски, а можно и повторно заигрување на Дејан Пецаковски во зелениот дрес.


Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *