ЗЛАТКО МОЈСОСКИ ОФИЦИЈАЛНО ВО РК ПЕЛИСТЕР !

Десното крило на македонската сениорска репрезентација и доскорашен играч на Металург официјално денес преминува во редовите на Рк Пелистер. Тој на екипата ќе се приклучи од утре. Најавени се уште неколку странски и домашни засилувања. Пелистер денес го одржа првиот тренинг во новата сезона и конечно може да се каже дека Пелистер застанува на здрави нозе.


Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *