ads

Како што пренесува “Тутоспорт“, Јувентус и Атлетико Мадрид се наоѓаат во битка за членот на Баерн Минхен, Џердан Шаќири. Швајцарскиот интернационалец го постигна последниот гол во победата од 7:1 на гостувањето кај Рома во Лигата на шампионите, а од друга страна не е тајна дека планира да ја напушти “Алијанц...

Повеќе
_78481025_64272bc2-817b-4b37-91ab-5871a393eb03

Лига Европа: Навивачите на Евертон нападнати во Франција

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
Навивачите на англискиот фудбалски премиерлигаш Евертон според информациите се нападнати...
mak treneri

Македонските тренери со поранешниот стратег на Манчестер Јунајтед (фото)

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
Македонските тренери се сретнаа со поранешниот тренер на англискиот фудбалски...
20141023152721

У-16: Македонските фудбалски надежи ремизираа со Романија (3:3)

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
Македонската репрезентација до 16. години одигра нерешено, 3:3 против селекцијата...
FC Schalke 04 vs Sporting Lisbon

Руска мафија го наместила мечот Шалке-Спортинг? (4:3, видео)

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
Натпреварот од третото коло во Лигата на шампионите помеѓу Шалке...
normal_kk_buducnost_voli_-_mzt_skoplje_006

Хрватот Моровиќ не е повеќе играч на МЗТ Скопје

31. годишниот хрватски кошаркар не е помеѓу редовите на македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром. Ведран Моровиќ одигра четири натпревари во Јадранската лига (6/13 од игра,...

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
Atlanta Hawks v Portland Trail Blazers

На последниот тест Атланта поуспешна од Сан Антонио, Антиќ без поени (видео)

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
На последниот седми контролен меч како подготовка за новата натпреварувачка...
Lokomotiv Kuban Krasnodar v CSKA Moscow - Turkish Airlines Euroleague Top 16

Еврокуп: Локомотив вторпат успешен, десетка за Хендрикс со Вентспилс

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
Екипата на Локомотив Кубан Краснодар во рамките од второто коло...
drazen_petrovic_blazers

Додека на овој свет се игра кошарка, “Амадеус“ нема да биде заборавен (видео)

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
Волфганг Амадеус Моцарт беше еден од најголемите композитори на сите...
9AEB2C6B24D5444984FBFD7B70C8FF56

Бадел 1862, Стамески: Евидентен е нашиот пред се физички хендикеп на центарските позиции

Октомври 21, 2014 - 0 Коментари
Актуелниот шампион на Македонија во женска конкуренција, денеска со натпреварот...

Денеска во прес центарот на СЦ “Јане Сандански“ во Скопје се одржа прес-конференција каде што заедничка средба имаа ЖРК Вардар со навивачката група “Комити“, односно претставникот Милорад Миленковски. Присутни беа уште претседателот на македонскиот женски ракометен клуб Гордана Нацева, тренерот Индира Кастратовиќ и ракометарката Јованка Радичевиќ. Вкупно 30. денари од...

Повеќе
radicevic kastratovic

Радичевиќ: Како подарок посакувам огромна поддршка на “Комити“ во мечот со Турингер

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
Денеска црногорската ракометар и десно крило во македонскиот женски ракометен...
lazarov gonzalez

СЕХА, Лазаров: Татран Прешов е многу посериозен противник во однос на Раднички

Октомври 23, 2014 - 0 Коментари
Веднаш после вчерашниот триумф над Раднички во СЕХА Газпром Јужен...
65546_526250657477679_1907762007687478389_n

СЕХА, Гонзалез: Играчите кои добија шанса за настап беа на потребното ниво

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
Македонскиот ракометен клуб на Вардар стигна и до шестата победа...
10426564_650677961720158_5020134685783448525_n

Супер лига, резултати: Зомимак-М незапирлив, Пролет слави во Охрид

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
Се одиграа петте натпревари од шестото коло во македонската машка...

Каролина Возниацки и Петра Квитова забележаа победи во мечевите од второто коло од “белата група“ на ВТА шампионатот во Сингапур. Данската тенисерка беше подобра од Агњешка Радванска со 2:0, по сетови 7:5 и 6:3, додека чешката претставничка исто така со 2:0 (6:3 и 6:2) ја победи Марија Шарапова. После овие...

Повеќе
Ana

ВТА, Сингапур: Ивановиќ без проблеми со Бушар

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
Српската најдобро рангирана тенисерка Ана Ивановиќ дојде до првата победа...
1413970936593_wps_10_Tennis_BNP_Paribas_WTA_Fi

ВТА, Сингапур: Серена Вилијамс немоќна против Симона Халеп

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
Откако пред два дена на стартот од завршниот турнир во...
novak-jelena

Новак Ѓоковиќ стана татко, Јелена роди син

Октомври 21, 2014 - 0 Коментари
Најдобриот светски тенисер од Србија, Новак Ѓоковиќ денеска стана татко,...
20141021.eztllkklsq

ВТА: Возниацки поуспешна од Шарапова во Сингапур (видео)

Октомври 21, 2014 - 0 Коментари
Каролина Возниацки ја победи Марија Шарапова на турнирот во Сингапур...
31644

ЕП, кикбокс: Манојловски и Огнанов со порази на стартот во Билбао

Македонските учесници на Европското првенство во кик-бокс рано уште на самиот почеток (прв ден) во Билбао (Шпанија) го завршија настапот. Ненад Манојловски во дисциплината лоу-кик...

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
Ams priem karate reprezentacija a2

АМС: Прием на македонската карате репрезентација по повод успехот на Балканијадата

Октомври 22, 2014 - 0 Коментари
По повод големиот успех и освоените девет медали ти на...
10449531_740536029362924_6155912845559957281_n

ЛНВ: Ѓорѓиев и Симовски со одлични партии на стартот во Франција

Октомври 21, 2014 - 0 Коментари
Се одржа првото коло во најсилната француска одбојкарска лига во...
Bowling

УТРЕ СЕ ИГРА ПОСЛЕДНИОТ НАТПРЕВАР ОД ПРВОТО КОЛО ОД НОВАТА СЕЗОНА ВО МАКЕДОНСКАТА КУГЛАРСКА ЛИГА 2014/2015

Октомври 21, 2014 - 0 Коментари
Утре /22.10.2014 година, среда/ во 17:30 часот, во кугланата “Мусандра”...
1413877392460_Image_galleryImage_Pistorius_Sentencing

Оскар Писториус осуден на пет години затвор

Октомври 21, 2014 - 0 Коментари
Јужноафриканскиот параолимпиец Оскар Писториус, кој е прогласен за виновен за...

Францускиот доктор Жан-Франсоа Пајен, од болницата во Гренобл во која поранешниот Формула 1 шампион Михаел Шумахер се лекуваше после повредата во декември 2013. година, истакна дека го посетил семејството на возачот во нивната куќа во Швајцарија со цел да го провери напредокот во закрепнувањето на својот пациент. “Животот после повредата...

Повеќе
Motor Racing - Formula One World Championship - Bahrain Grand Prix - Race Day - Sakhir, Bahrain

Нико Хулкенберг го продолжи договорот со Форс Индија

Октомври 20, 2014 - 0 Коментари
Еден од германските возачи во Формула 1, 27-годишниот Нико Хулкенберг,...
_78380058_valentino_rossi_getty2

МотоГП: “Докторот“ Роси најдобар на трката во Австралија

Октомври 19, 2014 - 0 Коментари
Втор пат оваа сезона Валентино Роси во највисоката “класа“ од...
20141018-635492217167073818w

Светскиот шампион Маркез со пол-позиција во Австралија

Октомври 18, 2014 - 0 Коментари
Марк Маркез ќе стартува од првата позиција пред неделната трка...
Lewis Hamilton

Триумф на Хамилтон во Сочи, Мерцедес кај конструкорите ја освои титулата

Октомври 12, 2014 - 0 Коментари
Луис Хамилтон (1.31.50.744 ч.) освои нови 25. бодови на денешната...
ЗАБАВА